Вітаю Вас на сторінках мого блогу. Сподіваюсь, Ви знайдете щось цікаве та корисне для себе!

суботу, 20 грудня 2014 р.

МОЇ НАГОРОДИ

МОЇ НАГОРОДИ ЗА ПЕРІОД РОБОТИ В ШКОЛІ














УРОК № 6


Урок № 6
Тема.  Зріз знань за темою «Календарно-обрядові пісні».
Мета: запропонованими завданнями виявити в учнів рівень знань, умінь, навичок із вивченої теми з метою їх корекції; розвивати зв’язне мовлення, пам'ять, логічне та образне мислення, вміння застосовувати набуті знання практично; формувати навички раціонального використання навчального часу; виховувати почуття патріотизму, любов і повагу до фольклору – духовної спадщини нашого народу.
Тип уроку: урок перевірки й обліку якості набутих знань, умінь та навичок.
Методи та прийоми: слово вчителя, пояснення-інструктаж.
         Обладнання: тестові завдання, перфокартки.
Хід уроку
І. Організаційний етап.
- Привітання з учнями. Перевірка відсутніх. Подяка черговим.

ІІ. Оголошення теми та завдань уроку. 
- Мотивація навчальної діяльності школярів.

ІІІ. Сприйняття й засвоєння учнями навчального матеріалу.
Пояснення-інструктаж щодо виконання роботи. Для зручності та оперативності при перевірці тестових завдань бажано використовувати перфокарти (Додаток 1).
Виконання тестових завдань
1. Народна пісня «Ой біжить, біжить мала дівчина» належить до календарно-обрядових пісень
А) зимового циклу;
Б) весняного циклу;
В) літнього циклу;
Г) осіннього циклу.

2. Повторення звуків, слів та словосполучень на початку віршових рядків називається
     А) анафорою;
     Б) рефреном;
     В) метафорою;
     Г) персоніфікацією.

3. Народна пісня «Ой вінку, мій вінку» належить до
    А) русальних пісень;
    Б) купальських пісень;
    В) зажинкових пісень;
    Г) обжинкових пісень.
4. У якому рядку вжито постійний епітет?
    А) красиві квіти;
    Б) веселі дівчата;
    В) нова пісня;
    Г) хрещатий барвінок.

5. Віршовані побажання своїм рідним, близьким, гостям звучали в
    А) щедрівках;
    Б) колядках;
    В) веснянках;
    Г) вертепах.

6. Повторення групи слів, рядка або кількох віршових рядків у поетичному творі в кінці строфи називається
    А) єдинопочатком;
    Б) епітетом;
    В) інверсією;
    Г) рефреном.

7. Обрядові танці «Подоляночка», «Перепілочка», «Мак», «Кривий танець» супроводжували пісні якого циклу?
    А) зимового;
    Б) весняного;
    В) літнього;
    Г) осіннього.

8. Колискова пісня – це різновид народних
    А) соціально-побутових пісень;
    Б) родинно-побутових пісень;
    В) календарно-обрядових пісень;
    Г) історичних пісень.

9. За народними уявленнями, хто принесе солодкий сон, спокійну вдачу?
    А) кіт;
    Б) матуся;
    В) птахи;
    Г) бабуся.

10. Хто отримав у дар пісню (за легендою)?
    А) французи;
    Б) італійці;
    В) українці;
    Г) угорці.

11. У давні часи за звичаєм першими колядували з дозволу господарів
    А) юнаки;
    Б) дівчата;
    В) дорослі;
    Г) діти.

12. Продовжіть прислів’я: «Де праця, …»
    А) там і танець;
    Б) там і пісня;
    В) там і щастя;
    Г) там і труд.

ІV. Підсумок уроку.
V.  Домашнє завдання.
Скласти сенкан до слова «пісня»

Додаток 1.
Картка-ґратка учня

П  І


а
б
в
г
1




2




3




4




5




6




7




8




9




10




11




12





Перфорована картка вчителя

П  І


а
б
в
г
1




2




3




4




5




6




7




8




9




10




11




12







– Прорізи у картці.